Éves lelki vezérfonal
a Székesfehérvári Egyházmegye ifjúsága
és közösségei számára
1995-96 | ||
1996-97/1 | 1996-97/2 | |
1997-98/1 | 1997-98/2(Pünkösd) | 1997-98/3 |
"... használhatjuk mindannyian az itt leírtakat évi vezérfonalként, gyakorlati útmutatóként, vagy akár bibliaórás vázlatként. Nagyszerû volna, ha az errõl a témáról folytatott közösségi megbeszéléseink gyümölcseivel a Fészek-találkozókon, a tavaszi ifjúsági lelkinapon, nyári közös lelkigyakorlatunkon s más egyéb alkalmakon meg tudnánk egymást ajándékozni. Sejtsük meg együtt azt a csöndes, de hatalmas erõt, amely ebbõl a közös elmélkedésbõl fakad, az egység erejét, amikor együtt imádkozunk!"
A célok ma sem változtak alapvetõen. Ezzel a kiadvánnyal – mely nem könyv, nem folyóirat, hanem talán leginkább "lelki szórólapnak" lehetne nevezni – ifjúsági közösségeinknek szeretnénk segítségére lenni évrõl-évre az összejövetelek témáinak kiválasztásában, a közösséghez nem tartozóknak pedig az elmélkedésben – természetesen minden kényszer nélkül, felajánlott segítségképpen. S mindezenközben reméljük elérni azt a "mellékes" eredményt is, hogy egyházmegyénk közösségei egyazon gondolatról (is) elmélkedve közelebb kerüljenek egymáshoz. Ezen túlmenõen azonban az ÉlesztÕ nyilván segítségére lehet egyházmegyénken kívül másoknak is, ezért tesszük közzé.
Az ÉlesztÕ belsõ szerkezete sem teljesen állandó. Az egyes hónapokhoz, vagy pl. 1997/98-ban az egyházi év szakaszaihoz kapcsolódva szentírási részleteket, elmélkedéseket, egyéni és közösségi megfontolásra ajánlott kérdéseket tartalmaz, és az egyházmegye életének (ifjúsági szempontból) fontos információit is közzétesszük benne.
FÉSZEKRAKÁSnak nevezünk minden olyan tevékenységet vagy összejövetelt, melynek eredménye a FÉSZEK. Ez pedig nem más, mint néhány — területileg egymás közelében lévõ — egyházközség fiatalságának közös lelki otthona, ifjúsági centruma, gyülekezõhelye, ahová azokat is hívhatjuk, akiknek egyházközségében nincs ifjúsági csoport. A fészkeknek igen jelentõs missziós szerepe van: küldetésük, hogy a környék falvaiban egyetlen Istenben élõ, vagy akár Istent keresõ fiatal se legyen kénytelen magára maradni, továbbá hogy az egymás közelében mûködõ közösségek ötletekkel, egymás számára szervezett programokkal kölcsönösen lendületben tudják tartani egymást. Az egyházmegyében ezidáig a következõ helyeken láttak hozzá tudatos fészekrakáshoz: Székesfehérváron, Sárszentmiklóson, Dunaújvárosban, Csepel-szigeten, Budakeszin, Pilisvörösváron, Érden.
Az egyházmegye központi fészke az ún. MADZAG: a már meglevõ ifjúsági csoportok felelõs küldötteibõl álló közösség. Szolgálata az egész egyházmegyére irányul. Miként neve is árulkodik errõl, segíti a közösségek egymásba-kapaszkodását, az információ-áramlást, valamint elõkészíti és szervezi az egyházmegyei szintû programokat (tavaszi ifjúsági találkozó, nyári lelkigyakorlat, stb.). (...)
Az egyházmegyei ifjúsági misszió püspök atya által megbízott összehangolója az IFJÚSÁGI REFERENS, jelen pillanatban Száraz László tököli plébános. Az általa szervezett — és feladatában osztozó — munkaközösség tagjait pedig VÁLYOGVETÕKnek nevezzük."
Jelenleg (1998-ban) a Vályogvetõk a következõk: Dabóczi Andrea, Kispál György, Nobilis Márió, Nyárai Péter, Horváth Kata.
FELTÁMADT JÉZUS,
|
Utolsó frissítés: 1998. június 28.