Katekumenátus nyitólap

III. MAGYAR KATEKUMENÁTUS-KONFERENCIA LEÁNYFALUN
  2002. szeptember 25-28.

Örömmel értesítünk
minden érdeklődőt, hogy az Országos Hitoktatási Bizottság szervezésében 2002. szeptember 25-28. között Leányfalun a Szent Gellért lelkigyakorlatos házban immár harmadszor kerül megrendezésre a katekumenátus elmélyítésére irányuló konferencia, melyre szeretettel hívunk és várunk minden egyházmegyéből 4 főt (lelkipásztorokat, katekétákat), akik a katekumenátus intézményét hivatalosan is tudják képviselni az egyházmegyében. Idén két, kezdő és haladó szekcióban fog folyni a munka, így egyaránt megtalálhatja majd a neki szóló csoportokat az, akinél már bevezetésre került a katekumenátus intézménye, illetve aki most szeretné azt elkezdeni a plébániáján.

A konferencia
  szeptember 25-én, szerdán, vacsorával kezdődik, és 28-án, szombaton, ebéddel zárul.

A részvételi díj
  (3 éjszaka szállás + teljes ellátás) személyenként 3.000.-Ft.

Olyanok jelentkezését várjuk,
  akiknek részvétele a konferencia teljes időtartamára szól!

7.00 Szentmise 8.00 Reggeli
 9.00 A befogadó csoport fogalma, sajátossága, szerepe (Tomka Ferenc) 10.00 Szünet 10.30 A befogadó csoport kialakítása - módjai, kritériumai, személyek kiválasztása    9.00 A katekumenátus szükségessége mai helyzetünkben (Nobilis Márió) 10.00 Szünet 10.30 A katekumenátus folyamata; a lényeges fázisok, rítusok (Fogassy Judit SDSH)
12.30 Ebéd
15.00 A befogadó csoport folyamatos vezetése, felkészítése a rítusokra (Batta Éva SDSH) 16.00 Szünet 16.15 Csoportbeszélgetés   15.00 A megtérés lényeges fázisai (Varga László) 16.00 Szünet 16.15 Csoportbeszélgetés
18.00 Vacsora
19.00 PLÉNUM   19.00 PLÉNUM
20.00 Esti ima 20.30 Agapé

Szept. 27. Péntek:
  7.00 Szentmise  8.00 Reggeli 9.00 Kerigmatikus kommunikációs módszer (Fogassy Judit SDSH) 9.45 Szünet 10.15 A Szentírás az egyházban - a lelkipásztorkodásban - a katekézisben (Udvardy György) 11.00 Szünet 11.15 Csoportbeszélgetés 12.30 Ebéd 15.00 A Szentírás és a szisztematikus teológia a katekumenátus folyamatában - módszertani kérdések (Tomka Ferenc, Fogassy Judit SDSH) 16.00 Szünet 16.15 A lelkivezetés - lelki kísérés módszerei (Bíró László) 17.15 Csoportbeszélgetés 18.30 Vacsora 19.30 Közös PLÉNUM 20.30 Szentségimádás

Szept. 28. Szombat:
  7.00 Szentmise 8.00 Reggeli 9.00 Közös egyházkép kialakítása a befogadó csoportban (Jávorka Lajos) 10.00 Szünet 10.15 PLÉNUM 12.00 Ebéd